5 Niedziela Zwykła, rok A – propozycje pieśni

5 Niedziela Zwykła, rok A – propozycje pieśni

W Ewangelii na 5 Niedzielę Zwykłą usłyszymy, że jesteśmy solą ziemi i światłem świata. W propozycjach pieśni poszukamy odniesienia do tych słów.

Propozycje pieśni

  • Wejście. Kłaniam się Tobie. Rozpoczniemy liturgię znanym śpiewem, który zaprasza, żeby pokłonić się przed Bogiem. Treść ta odnosi się do Antyfony na wejście: Przyjdźcie, uwielbiajmy Boga, zegnijmy kolana przed Panem, który nas stworzył, albowiem On jest naszym Bogiem.
  • Przygotowanie darów. Być bliżej Ciebie chcę. Zaśpiewajmy angielską pieśń Nearer, My God, to Thee, skomponowaną jako opowieść o Jakubowym śnie z Księgi Rodzaju (Rdz 28, 11-12). W polskim tekście wyrazimy tęsknotę za bliskością Boga w naszym życiu.
  • Komunia. O Panie, Ty nam dajesz. Śpiew eucharystyczny, który nawołuje, by śpiewać Panu radosną pieśń.
  • Uwielbienie. Boże mój, Boże szukam Ciebie. Pieśń tęsknoty autorstwa Pawła Bębenka.
  • Zakończenie. Wy jesteście na ziemi światłem mym. Zawsze waham się, czy wybierać tę piosenkę na koniec. Przekonuje mnie fakt, że słowa są dość mocno związane z Ewangelią. Na zakończenie można wykonać również dowolną pieśń maryjną.

Jeśli te pomysły wydają się niewystarczające, możesz sprawdzić sprawdzić propozycje pieśni na 5 Niedzielę Zwykłą sprzed 6 lat.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *