Niedziela Chrystusa Króla

Niedziela Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla przypada w ostatnią niedzielę Okresu Zwykłego. Wybór pieśni na ten dzień będzie wymagał znalezienia odpowiednich śpiewów spośród tych, które nawiązują do Chrystusa, jako Króla. W propozycjach pieśni poukładamy je tak, aby pasowały do liturgii mszy świętej.

Możesz sprawdzić też propozycje pieśni na uroczystość Chrystusa Króla z zeszłego roku.

Propozycje pieśni

  • Wejście. Chrystus Wodzem. Liturgię rozpoczynamy uroczystym śpiewem łacińskiego hymnu Christus vincint w polskim tłumaczeniu. Pieśń można poprzedzić improwizacją w królewskim stylu, wprowadzającą do pieśni.
  • Przygotowanie darów. Cóż Ci, Jezu, damy. Będziemy dziękować za dary otrzymane od Boga, jednocześnie prosząc Jezusa aby nam królował.
  • Komunia. Bóg nad swym ludem. Pieśń, która w refrenie wyraża modlitwę, aby Chrystus królował i zwyciężał.
  • Uwielbienie. Chrystus Pan wczoraj i dziś. Zaśpiewamy hymn Roku Jubileuszowego 2000. W refrenie będziemy powtarzać, że Chrystus jest Królem po wieczny czas.
  • Zakończenie. Króluj nam, Chryste. Liturgię mszy świętej zamknie radosny śpiew pochwalny do Chrystusa Króla.
  • Literatura organowa. Marc-Antoine Charpentier Te Deum. Wybieram tę kompozycję z dwóch względów, które w zasadzie łączą się ze sobą. Po pierwsze ma królewskie brzmienie – co podkreśli charakter uroczystości. Po drugie warto wspomnieć o okolicznościach jej powstania. Marc-Antoine Charpentier skomponował ten utwór, aby towarzyszył wejściu króla Francji do kaplicy.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *