30 Niedziela Zwykła, rok C

30 Niedziela Zwykła, rok C

W 30 Niedzielę Zwykłą usłyszymy z jakimi modlitwami przychodzą ludzie do świątyni. Jezus pochwali pokorną prośbę o zmiłowanie. W propozycjach pieśni będziemy wyrażać tę modlitwę.

Propozycje pieśni

  • Wejście. Boże, zmiłuj się nad nami. Liturgię rozpoczniemy od prośby do Boga o zmiłowanie. Inspiracją do wyboru tej pieśni jest modlitwa celnika z Ewangelii: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!
  • Przygotowanie darów. Złącz, Panie, miłujących Cię. Śpiew, w którym wyrazimy prośbę, aby Bóg łączył ludzi żyjących miłością. W trzeciej zwrotce wyśpiewamy Jego chwałę.
  • Komunia. Panie, pragnienia ludzkich serc. Pieśń eucharystyczna, w której w refrenie będziemy się modlić, aby Bóg zaspokoił pragnienia, ukryte w ludzkich sercach.
  • Uwielbienie. Boże, mój Boże szukam Ciebie. W tej krótkiej kompozycji Pawła Bębenka będziemy wielbić Boga, śpiewając, że wciąż go szukamy i potrzebujemy jak ziemia łaknąca wody.
  • Zakończenie. Matko najświętsza. Zamkniemy liturgię pieśnią do Matki Bożej, ucieczki grzeszników. Będziemy wołać do Matki Bożej, uznając swoją grzeszność, podobnie jak uznawał ją celnik z Ewangelii.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *