28 Niedziela Zwykła Rok B – propozycje pieśni

28 Niedziela Zwykła Rok B – propozycje pieśni

28 Niedziela Zwykła (Rok B) skłania nasze myśli ku Bożej mądrości. W Ewangelii Jezus namawia do gromadzenia skarbów w niebie, a nie na ziemi. Z tej perspektywy okazuje się, że bogatym jest trudniej dążyć do Królestwa Bożego. Jakie zatem mamy propozycje pieśni na ten dzień?

  • Wejście. Boże mocny, Boże cudów. Niedzielną liturgię rozpoczniemy wezwaniem do Boga. W drugiej zwrotce będziemy prosić Go, żeby pomógł nam korzystać z Jego darów. I to w taki sposob, który umozliwi nam wejście do Królestwa Bożego (wstęp do Twych niebieskich bram).
  • Przygotowanie darów. Wszystko Tobie oddać pragnę. Nawiązując do słów Jezusa z Ewangelii, podejmiemy śpiew pieśni, w której chcemy wszystko oddać Panu Bogu.
  • Komunia. Pójdź do Jezusa. W pieśni na Komunię nawiążemy do słów Jezusa z Ewangelii: mamy pójść do Jezusa, który prowadzi do niebios bram.
  • Uwielbienie. Jezu ufam Tobie. Trudno jest zostawić wszystko i iść za Jezusem. W związku z tym podejmiemy śpiew ufności do miłosiernego Jezusa: Jezu, ufam Tobie.
  • Zakończenie. Zawitaj, Matko Różańca Świętego. 28 Niedziela Zwykła przypada w październiku, który jest poświęcony Maryi. Październik szczególnie kojarzy się z modlitwą różańcową. Zaśpiewajmy pieśń do Matki Bożej Różańcowej.
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *