2 Niedziela Zwykła – Rok A

2 Niedziela Zwykła – Rok A

2 Niedziela Zwykła przypada jak sama nazwa wskazuje – już w okresie zwykłym. Zazwyczaj przed wybraniem pieśni pojawia się pytanie, powracające jak bumerang: czy grać jeszcze kolędy? Jednak zanim zastanowiłem się nad odpowiedzią, zajrzałem do czytań, a mój wzrok padł na werset przed Ewangelią:

Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

J 1, 14a. 12a

Pierwsza na myśl przychodzi mi kolęda Bóg się rodzi, czyli tradycyjny polski Polonez Koronacyjny. Rodzi się jedynie pytanie – kiedy będzie najlepszy moment, żeby ją zagrać? Ze względu na jej charakterystyczne brzmienie warto pomyśleć, o zaproponowaniu jej na wejście lub zakończenie i w takim miejscu pojawi się w naszym zestawieniu. Ale oczywiście są również inne możliwości.

Druga Niedziela Zwykła przypada też często w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan. Można pomyśleć o tym, aby w śpiewach przewijał się ten temat.

Propozycje pieśni na 2 Niedzielę Zwykłą

  • Wejście. Bóg się rodzi. Zagrajmy kolędę, która nawiązuje do wersetu przed Ewangelią.
  • Przygotowanie darów. Być bliżej Ciebie chcę.
  • Komunia. O Panie Ty nam dajesz ze względu na słowa rodzinę bratnią czynisz z nas, które nawiązują do tygodnia modlitw o jedność chrześcijan. Witaj pokarmie, czyli współczesna pieśń eucharystyczna.
  • Uwielbienie. Pan jest mocą swojego ludu. W nawiązaniu do pierwszego czytania, gdzie czytamy, że Bóg mój stał się moją siłą.
  • Zakończenie. Można wybrać kolędę, czy pieśń ku czci Matki Bożej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *